Синоніми: Glycerinе, Glycerin, Glycerinum Властивості. Чистий гліцерин - безбарвна в'язка солодкувата рідина без запаху. При нормальному тиску він плавиться при 18,6 ° C і кипить при 290 ° C. Гліцерин розчинний у воді і спиртах, помірно розчинний в ефірі і етилацетаті і не розчиняється в більшості вуглеводнів. Легко реагує з багатьма органічними і неорганічними сполуками, утворюючи складні ефіри, аліфатичні і ароматичні прості ефіри і гліцериди (гліцерати) металів. Отримання. Гліцерин зазвичай отримують як побічний продукт при виробництві мила. У 1938 був розроблений метод синтезу гліцерину з пропилену; цим шляхом виробляють значну частину гліцерину.
Використання в косметиці: * Надає пом'якшувальну дію на шкіру. * Зволожує. * Захищає і відновлює пошкоджену шкіру. * Допомагає при сухій, потрісканій шкірі.
Гранично допустима концентрація гліцерину в косметичних препаратах, призначених для постійного користування, дорівнює приблизно 5-7%. Це не виключає використання великих концентрацій при короткочасних впливах на шкіру.
Велика кількість сортів туалетного мила містить гліцерин, який посилює його миючу здатність, надає білизну шкірі і пом'якшує її. Гліцеринове мило сприяє видаленню фарбувальних речовин шкіри, засмаглою на сонці.
Інше застосування. Гліцерин використовується у виробництві кондитерських виробів, лікарських препаратів, косметичних засобів, фарб, вибухових речовин і т.д.
У харчовій промисловості гліцерин додають в торти і цукерки для поліпшення консистенції, а в цукрову глазур - для попередження кристалізації цукру. Його використовують також як розчинник для витяжок, ароматизаторів і харчових барвників. Гліцерин використовують також при заготівлі тютюну (щоб зберегти листя вологими), як антифриз, як мастило і як пластифікатора целофану та інших пластиків. Гліцерин додають в клеї та інші сполучні матеріали для запобігання їх від занадто швидкого висихання.
У медицині гліцерин застосовують також як захисне середовище для заморожування еритроцитів, рогівки ока та інших живих тканин. В анестетиках, протикашльових засобах, мікстурах і настойках гліцерин застосовують через його в'язкість, а в косметичних засобах, полоскання, лосьйонах, супозиторіях (медичних свічках) та зубних пастах - для уповільнення висихання. Гліцерин є відмінним розчинником йоду, брому, фенолу, тимолу, таніну, алкалоїдів і хлориду ртуті. Використовуючи гліцерин замість води, можна приготувати висококонцентровані медичні розчини. Гліцериноборну кислоту отримують розчиненням борної кислоти в гарячому гліцерині; її використовують як антисептик. Гліцерин володіє антисептичними властивостями, тому його застосовують для запобігання зараження ран. Антисептичні та консервуючі властивості гліцерину пов'язані з його гігроскопічністю, завдяки якій відбувається дегідратація бактерій.
Протипоказання і запобіжні заходи: Підвищена чутливість до препарату. Наявність глибоких пошкоджень шкіри - тріщини, відкриті рани. Країна виробник: Чехія. Термін зберігання: 2018.
|