INCI: Salicylic Acid Розчинність: відмінно в ізопропиловому, етиловому спиртах, тригліцеридах без нагріву, в теплому маслі, полісорбат-80, пропіленгліколі; обмежено - у воді з утворенням пластівців (чим гаряче вода, тим краще розчиняється), розчин потрібно процідити Зовнішній вигляд: білий порошок без запаху
Рецепти з саліцилової кислотою цинкова мазь, пілінг, від прищів, відлущування. У дерматології популярна для лікування акне та інфекцій шкіри. Аптечний саліциловий спирт 2% -ний потрібен для припікання запалень-прищиків, але не протирайте обличчя цим спиртовим розчином, шкіра спалиться. Зате експрес-варіант профілактики вугрів ось який: 15-20 крапель саліцилового спирту на мокрий ватний диск. Протерти обличчя і зволожити як звичайно. У низьких концентраціях (1-2%) пригнічує секрецію сальних і потових залоз. Бактерицидний 2% -ний гель очистить шкіру, схильну до утворення вугрів і комедонів. Сприяє поліпшенню проникності шкіри для активних речовин, тому в креми для тіла найзручніше вводити 0,5-1% кислоти, це поліпшить рН шкіри, оздоровивши її непомітно і ніжно. Скраб, гидрофильное масло (2%) або Убтан (1%) для очищення вугруватої шкіри підсушить запалення і освітлить плями постакне. Добре в такий скраб додати мигдальної кислоти, разом вони сила! В якості слабкого консерванту (0,5%) в кремі або гелі саліцілка матує шкіру і стримує на тиждень-другий мікробіологічне забруднення. Наприклад, гель алое, гіалуронат натрію і саліцилова кислота прекрасно матують шкіру. Такий гель - відмінна підкладка-зволоження під сухе масло: двоетапна турбота про шкіру набагато дієвіше. У середніх концентраціях (5-10%) має кератолітичну дію - розпушує і відторгає епідерміс, відлущує мозолі, бородавки і натоптиші, справа в низькому рН, як ви розумієте. Сміливо упорядковуєте п'яти 5-10% -ним розчином, однак на обличчі такі потужні склади можуть застосовувати лише лікарі-косметологи, ніякого домашнього лікування! Компонент відомої пасти Лассара, загоює і бактерицидної. Універсальний склад цинково-саліцилової пасти допоможе при укусах гнусу, потертостях, прищиках, ранках. Професійні пілінг-розчини (15-25% розчин саліцилової кислоти в розчині ізопропілового спирту) затребувані для поліпшення стану жирної і пористої шкіри, курс пілінгу під контролем лікаря забезпечить рівну і чисту шкіру. Лосьйон-спрей з саліцилової кислотою позбавляє скальп від відмерлих клітин, покращуючи клітинне дихання шкіри голови. Підсилює проникність шкіри для інших речовин, проносячи їх із собою в трохи більш глибокий епідермальний шар. Незайвим буде провести курс масляних обгортань для оздоровлення шкіри голови.
Властивості: антисептичну та себорегулюючу, відлющуючу, бактерицидну, вирівнює тон шкіри.
Косметичне застосування: крем для проблемної шкіри - 0,5-2%, лосьйон-спрей для шкіри голови - 0,25-0,5%, шампунь - 0,5-1%, точково наносяться гелі для лікування акне - 2-5%, пінний гель, скраб для очищення вугруватої шкіри - 1,5-2%, відлущування натоптишів і бородавок - 5-10% домашня аптечка: загоюють бальзами, пом'якшувальні мазі - 5-8%, пілінг - 15-25%. Запобіжні заходи: не можна використовувати саліцилову кислоту разом з бензоїл-пероксидом і ретиноєвою кислотою. Разом ці препарати не використовуються для боротьби з акне, тільки порізно, причому в поєднанні з дбайливим доглядом за шкірою. Не можна поєднувати саліцилову кислоту зі спиртовими лосьйонами, відлущувальними складами на основі інших кислот, скрабами - такий коктейль нещадно висушить шкіру, привівши до сильного тривалого її подразнення. Спиртові настоянки використовуються тільки точково. Термін придатності 2018.
|