mylo.lviv.ua Магазин Основа для мила, луг Каустична сода (NaOH) від 500 г.
Версія для друку
Калій гідроксид (KOH) від 500 г.Коробка з викладеною серединою 1


Показати велике зображення


Каустична сода (NaOH) від 500 г.

Ціна за (500 г.): 12.00 грн.

Задайте питання з цього товару

Синоніми: каустична сода, каустик, їдкий натр, їдкий луг. Найпоширеніший луг, хімічна формула NaOH.

Хімічні властивості: безбарвні кристали. Гігроскопічний, легко і з сильним розігріванням розчиняється у воді. Застосовують у хімічній, текстильній, миловарній і багатьох інших галузях промисловості. На шкірі людини викликає сильні опіки, особливо небезпечно потрапляння в очі.

Опис: гідроокис натрію отримують електролізом розчинів Галіта (кам'яна сіль NaCl) з одночасним отриманням водню і хлору:

2NaCl + 2H2О = H2↑ + Cl2↑ + 2NaOH

Свою назву «їдкий луг» отримала з-за властивості роз'їдати шкіру, папір, та інші органічні речовини, викликаючи сильні опіки. До XVII століття, лугом (фр. alkali) називали також карбонати натрію і калію. У 1736 французький учений А. Л. Дюамель дю Монсо вперше розрізнив ці речовини: гідроксид натрію стали називати каустичною содою, карбонат натрію - кальцинованою содою (по рослині Salsola Soda, із золи якої її видобували), а карбонат калію - поташем. В даний час содою прийнято називати натрієві солі вугільної кислоти. В англійській і французькій мовах слово sodium означає натрій, potassium - калій.

Рекомендована концентрація: у миловарінні визначається згідно миловарного калькулятора, виходячи з типу необхідного мила, властивостей і кількості омиляємих жирів.
: