Про натуральне мило
Мило... Ми користуємося ним щодня, незадумуючись над тим, яким воно повинно бути аби не зашкодити Нашій шкірі та здоров'ю. Цьому товару і його властивостям більшість з людей не приділяють належної уваги, дивлячись лише на зовнішні фактори: приємний запах, чи добре милиться, його консистенцію (тверде чи рідке мило), інколи привабливий вигляд. А даремно...
Небезпеки звичайного мила.
Досить часто крім миючих компонентів, гліцерину та води, до складу мила входять синтетичні компоненти, що спрощують і прискорюють виробництво, при цьому завдаючи більше шкоди нашій шкірі ніж користі. Виробникам мила це лише на руку, але аж ніяк не споживачам. При використанні такого мила можна відчути помітний дискомфорт, який іноді проявляється не тільки у вигляді сухості шкіри, подразнень, але і різного роду алергічних реакцій. Повстає питання: “Що ж робити, щоб уникнути небажаних наслідків повсякденної гігієни?” Відповідь очевидна – припинити його використання.
В Наш час на ринку є дуже великий вибір мила, серед якого можна знайти корисне, натуральне.
Таке мило вже давно стало популярним в багатьох країнах світу, і тепер набуває попиту на Україні. Натуральне мило виготовляється вручну, і як правило вариться малими партіями. При виробництві натурального мила використовуються виключно натуральні рослинні олії. Таке мило не містить барвників, хімікатів і навіть настільки поширених тваринних жирів. Досить часто рецепти такого мила межують з фітотерапією, ароматерапією і виготовляються за старовинними рецептами.
Властивості натурального мила:
1. Гіпоалергенність.
До складу мила входять тільки натуральні продукти, при його варінні застосовується “холодний” процес виробництва, завдяки чому зберігаються всі корисні властивості, які так необхідні для Нашої шкіри.
2. Бактерицидна, антисептична та протизапальна дія.
Ці властисвості зберігаються завдяки відповідним маслам та добавкам. Це мило не тільки очищає шкіру, але і надійно захищає її від негативного впливу води “з під крану” та інших небажаних факторів навколишнього середовища.
Виготовлення мила з "основи"/"з нуля".
Купити натуральне мило можна у спеціалізованих магазинах. При бажанні є можливість і зробити його самостійно, для чого потрібно знайти рецепти для мила, придбати необхідні складники та ознайомитись з процедурою приготування.
Зауважимо, натуральне мило можна виготовити як з основи, що дає перевагу в швидкості приготування, так і з олій (жирів), що займає багато часу на приготування.
Для приготування мила з гліцеринової основи Вам потрібні:
- основа для мила
- базові олії (в основному рідкі: абрикосова, з кісточок винограду тощо)
- барвники (при бажанні)
- ароматизатори (при бажанні)
- посуд для приготування, інвентар
- формочки для відливання мила
- сухоцвіти, ефірні олії
Для приготування мила з жирів (олій) необхідні:
- олії (оливкова, кокосова, пальмова, рапсова, рицинова, соєва)
- базові олії (абрикосова, з кісточок винограду тощо)
- ефірні олії
- додаткові складники: дьоготь, камфора, відвари чи сухоцвіти, мелена кава, сік, соти, толокно
- посуд для приготування, інвентар
- формочки для відливання мила
У будь-якому випадку, не забувайте, що експерименти зі складниками робота за Вами і Ви повинні бути вкрай обережними, щоб не зіпсувати свій витвір чи не завдати шкоди здоров'ю. Успіху ВАМ!