Натуральний ментол отримують з олії м'яти. Він має свіжий і бадьорий запах, володіє освіжаючими, охолоджуючими, антисептичними властивостями, покращує кровообіг. Ментол застосовується для зняття м'язового болю, пробуджує при втоми, тонізує. Крім того ментол володіє слабкими анестизуючими властивостями, стимулює холодові рецептори шкіри та слизових, дає відчуття легкої прохолоди та свіжості. Ментол має заспокійливу впливом на шкіру, знімає її запалення, знижує її жирність.
Зовнішній вигляд: безбарвні великі голчасті кристали Запах: сильний, свіжий, виразний Розчинність: слабо розчинний у воді, дуже легко - в етанолі, хлороформі, ефірі, оцтовій кислоті, легко - в жирних оліях, парафіні. При розтиранні ментолу з камфорою, хлоралгидратом, тимолом і деякими іншими речовинами утворюються розріджують (евтектичні) суміші. Температура плавлення: 41-44 ° C. Застосування: тільки для зовнішнього застосування Ментол надає розслабляючу дію на м'язи і стінки судин, покращує кровообіг і харчування цибулин, сприяє м'язовому розслабленню і нормалізації харчування волосяного фолікула, а також знімає негативні наслідки стресу. Косметичні засоби з ментолом дарують відчуття легкої прохолоди в нестерпну спеку. І крім холодящої дії, ментол володіє і іншими корисними властивостями. У складі шампунів він рятує шкіру голови від роздратування і допомагає волоссю довше залишатися чистими, в засобах для депіляції (наприклад, віск) позбавляє від хворобливих відчуттів, а в кремах для ніг знімає втому, набряклість і дезінфікує. Знімає почервоніння, анестезуючу та освіжає, тонізує шкіру і підвищує її захисні властивості. Кристалічний ментол популярний при виготовленні мила. Ментолово-евкаліптове очищення цінують любителі підбадьоритися з ранку. Ці аромати відмінно поєднуються і «прочищають» дихальні шляхи. Крім того, ментол володіє слабкими місцевоанестизуючимиі властивостями, стимулює холодові рецептори шкіри і слизових оболонок. «Холодок» в гелі для душу або шампуні дарує відчуття легкої прохолоди та свіжості по всьому тілу, справжній аромасеанс на дому. У мило ментол додають від 5 до 15% від загальної ваги масел. Для додавання ментолу в мило його потрібно попередньо розчинити в невеликому об'ємі води або базового (рослинного) масла і додати разом з додатковими маслами перед заливкою мила в форму. Має власний яскраво виражений запах. Може погано поєднуватися з ароматами.
Властивості:
- заспокійливі та охолоджуючі;
- знижує активність сальних залоз;
- зниження хворобливих реакцій і запальних процесів;
- збиває місцеву температуру;
- сприяє відтоку крові, полегшує дренаж, циркуляцію і м'язове розслаблення;
- протизапальні властивості, місцева анестезія, тонус судин;
- виведення токсинів.
Рекомендована концентрація:
- мило - 5-15% від загальної ваги масел;
- креми і гелі для обличчя - до 0,2%;
- креми, мазі, гелі для рук - до 3%;
- креми для ніг - до 4%;
- креми, суміші і бальзами для масажу - до 10%;
- зубні пасти - до 0,4%;
- спреї-освіжувачі ротової порожнини - до 0,3%;
- ополіскувачі для рота - до 2,0%;
- туалетні води - до 0,1%;
- шампуні і гелі - до 2%.
Несумісний з камфорою, хлоралгидратом, нафтолом, фенолом, пірогалолу, резорцином, тимолом і сильними окислювачами. Зберігання: в герметично закритій тарі, в сухому прохолодному, захищеному від світла місці
Термін зберігання 01.2019. Країна виробник Німеччина.
|