Найменування за класифікацією INCI: Sodium alginate, Natrii alginas Інші назви: натрієва сіль альгінової кислоти, E-401, натрію альгінат, англ. sodium alginate, sodium salt of alginic acid; ньому. Natriumalginat; Natriumsalz der Algin-saure; Альгінової кислоти витягують з бурих водоростей обробкою розчином лугу. Отриманий розчин альгінату очищають. У товарному продукті можуть міститися домішки, що потрапляють з водоростей і морської води. Розчинність: повільно утворює в'язкий колоїдний розчин у воді; розчиняється в спирті (і водно-спиртових розчинах - вмістом спирту понад 30%), органічних розчинниках, кислих середовищах з рН <3. Опис: Альгінова кислота і альгінати широко застосовуються в медицині (як антациду), як харчові добавки (загусники) і в косметології. Альгінова кислота виводить з організму важкі метали (свинець, ртуть тощо) і радіонукліди. Багато цілющі властивості морської капусти пояснюються саме альгінової кислотою. В середньому на долю альгінових кислот в бурих водоростях припадає від 13 до 54% сухого залишку. У бурих водоростях альгінової кислоти містяться у формі розчинних і нерозчинних солей - альгинатов калію, натрію, магнію, кальцію. Застосування альгінат натрію заснована на здатності утворювати гелі, тобто як загущувач і емульгатор консистенції.
Властивості: * Загусник та стабілізатор * Гелеутворювач * Засіб для капсулювання * Вологоутримуючий агент * Добре розчиняється у воді * Утримує воду * Володіє стабілізуючими і емульгуючими властивостями
Косметичні властивості: Основна перевага альгінатних масок в тому, що вони можуть використовуватися для будь-якого типу шкіри: вони будуть корисні й ефективні для нормальної, комбінованої, сухої та жирної шкіри. Альгінатні маски можна застосовувати для догляду за старіючою шкірою - це ще одне їх незаперечну перевагу. У поєднанні з грамотним домашнім доглядом та іншими професійними процедурами альгінатние маски попереджають появу ранніх зморшок, розгладжують шкіру, підтримують її тонус. У лікуванні проблемної шкіри альгінатні маски незамінні.
Альгінатні маски в чистому вигляді надають позитивні косметичні ефекти: * Антимікробний * Зволожуючий * Підтягують шкіру * Покращують кровообіг * Розгладжують мімічні зморшки * Охолоджує і освіжає шкіру * Має ліфтинговий ефект * Має протизапальну дію * Звужує розширені пори * Покращує кровообіг * Збільшує надходження кисню * Сприяє розсмоктуванню застійних плям від прищів і вугрів * Надає дренажний вплив (покращує відтік крові і лімфи) * Покращує колір обличчя * Служить хорошою профілактикою передчасного старіння шкіри.
Введення в них додаткових біологічних компонентів (ефірних масел, екстрактів лікарських рослин, колагену, протизапальних речовин та ін) дозволяє домогтися більш високої ефективності їх застосування. Альгінатні маски можуть переважно володіти: * Поживними * Зволожуючими * Очисними * Відбілюючими властивостями * Надавати антивікову та антицелюлітну дії
Найважливішою властивістю альгінатних масок є їх здатність підсилювати дію і збільшувати надходження активних речовин у глибокі шари шкіри сироваток, що наносяться під альгінатну маску. Тому вибір сироватки певної спрямованості у великій мірі буде визначати фінальний результат процедури, наприклад, зволожуюча або сироватка проти зморшок відповідно збільшать ефективність зволожуючою або ліфтингової процедури із застосуванням альгінатної маски. Альгінатні маски можуть бути завершальним етапом таких процедур, як мезотерапія, фотоомолоджування, пілінги з метою усунення подразнення шкіри.
Методики застосування: Солі альгінової кислоти служать основними компонентами альгінатних масок, які широко застосовуються в салонних програмах з догляду за шкірою обличчя та тіла. Альгінати являють собою порошок, який безпосередньо перед нанесенням маски розводять теплою водою або спеціальною сироваткою до отримання сметаноподібної консистенції. Маску наносять на область догляду, застигаючи, маска утворює резиноподібного повітро-і газонепроникну плівку, що фіксує контури обличчя і тіла. Потім цю плівку акуратно знімають однорідним шаром. На обличчя і шию маску наносять по масажних лініях шпателем знизу вгору, при цьому маска заповнює всі нерівності шкіри, надаючи виражений ліфтинг ефект, зменшуючи зморшки чола, шиї, носогубної складки.
Крім того, такий гель являє собою концентрат вітамінів і мікроелементів, сприятливих для шкіри і протікають в ній обмінних процесів. Ці особливості і лягли в основу застосування так званих альгінатних масок.
Маска для обличчя: Перш ніж нанести маску на обличчя, необхідно видалити макіяж і ретельно очистити шкіру. На брови і на вії бажано нанести невелику кількість жирного крему. Під маску можна нанести додатковий засіб, в залежності від проблем шкіри це може бути сироватка, емульсія, суміш ефірних масел. Після того як засіб вбереться, на обличчя накладається альгінатна маска. Безпосередньо перед використанням порошкоподібну маску розводять у воді в співвідношенні 0,2-0,3 г альгіната (1/4 чайної ложки без верху): 2-2,5 г глини (1/2-1/3 чайної ложки): 20 мл теплої води. Часто порошок розводять не в воді, а в спеціальних розчинниках в пропорції 3:1. Розчинники містять морську сіль і збагачені олігоелементами, що підсилює дію альгінатної маски. За своєю консистенцією маска спочатку рідкувата, але при перемішуванні повинна почати нагадувати густу сметану, її наносять на шкіру щільним шаром по масажних лініях обличчя за допомогою шпателя. На шкірі маска застигає протягом 5-7 хвилин. Протягом наступних 10-15 хвилин маска пластифікується, візуально вона стає схожою на гуму і трохи зменшується в об'ємі. Маска злегка стягує шкіру обличчя, але неприємними і тим більше болючими ці відчуття назвати не можна. Вся процедура триває 30 хвилин, потім маска знімається. Це потрібно зробити одним спритним рухом знизу від підборіддя вгору до чола.
Як завершується процедура? Після зняття маски обличчя протирають тоніком відповідним типом шкіри обличчя. На завершення процедури на шкіру наносять сироватку, крем або гель. Особливо це важливо в холодну пору року перед виходом на вулицю, щоб захистити шкіру від дії агресивних факторів зовнішнього середовища. Після процедури нанесення альгінатної маски шкіра обличчя відчуває себе легко і комфортно. Однак однієї процедури недостатньо, для досягнення хорошого ефекту косметологи рекомендують пройти курс з декількох процедур, їх кількість може варіюватися від 5 до 15. Альгінатні маски можна накладати від одного до чотирьох разів на тиждень.
Застосовуючи альгінатні маски вдома, не змивайте її залишки в раковину, просто викиньте їх у відро для сміття, інакше ви ризикуєте засмітити застиглою масою водопровідні труби.
Запобіжні заходи: Широке використання альгинатів обумовлено їх доброю переносимістю. Застосування їх в медицині в даний час значно зросла. Клінічне застосування підтвердило повну їх нетоксичність і відсутність побічних ефектів, що дозволило широко використовувати в педіатричній практиці. При лікуванні цілого ряду захворювань. Алергікам слід бути обережними, в разі індивідуальної непереносимості компонентів з водоростей, від використання альгінатних масок доведеться відмовитися.
Відсоток вводу від 0,1-0,5% Зберігання: в сухому, провітрюваному місці (ізольовано від пахучих речовин і матеріалів) при температурі не вище 25 градусів до 5 років.
|