Безбарвна або злегка жовтувата сироподібна прозора рідина з кислим смаком і слабким специфічним запахом. Відноситься до альфа-гідроксикислоти (АГК / AHA), не токсична. Розчиняється у воді, спирті, гліцерині.
Властивості (дія): 1. Зволожує. Молочна кислота входить до складу натурального зволожуючого чинника (НУФ) - комплексу речовин, що володіють вологоутримуючими властивостями. 2. Відлущує. Як всі альфа-гідроксикислоти, розщеплює білкові зв'язку між ороговілими клітинами рогового шару. У результаті клітини відшаровуються і змиваються з поверхні шкіри. Шкіра стає більш гладкою і рівною. Дана властивість допомагає усувати сліди і рубці після прищів і запобігати утворенню закупорених пор, тому що лусочки у протоках не склеюються, а своєчасно видаляються зі шкіри, пори при цьому звужуються. Тому молочна кислота використовується в засобах для жирної, проблемної шкіри. Позитивний ефект відлущування дає при підвищеному зроговіні шкіри (кератоз). У антивікової косметиці стимулюють процес оновлення клітин, який з віком сповільнюється. 3. Викликає менше роздратувань, ніж гліколева кислота. Молочна і гліколева кислоти володіють схожими властивостями, але при цьому молекула молочної кислоти більша молекули гліколевої і складається з трьох вуглецевих ланцюгів, а молекула гліколевої - з двох. За рахунок цього молочна кислота повільніше проникає в шкіру і діє більш рівномірно. Ймовірність подразнення шкіри і небажаних ускладнень зменшується. 4. Покращує стан і товщину епідермісу. 5. Антимікробна. Молочна кислота входить до складу кислотної мантії шкіри. Для багатьох мікроорганізмів кисле середовище згубна, тому жити і розмножуватися вони в ній не можуть. Таким чином, шкіра виявляється захищена від розвитку патогенної мікрофлори. Молочна кислота діє головним чином проти бактерій, особливо анаеробних, але малоефективна щодо дріжджів і цвілевих грибків. Тому має сенс комбінувати молочну кислоту з бензойною і (або) сорбіновою кислотами. 6. Регулює рівень рН шкіри. При деяких шкірних захворюваннях рН шкіри зростає, кислотність зменшується: при грибкових захворюваннях рН збільшується до 6, при екземі до 6,5, при вугрової хвороби до 7 (нейтральна). При нанесенні АНА-кислот спостерігається зменшення рН шкіри на кілька годин.
Застосування молочної кислоти сприяє: 1. Зменшенню глибини дрібних зморшок; 2. Поліпшенню еластичності, тургору і кольору шкіри; 3. Освітленню пігментації; 4. Зменшенню вугрових висипань на жирній шкірі; 5. Зменшення розміру розтяжок; 6. Лікуванню чутливості, алергенность шкіри.
Правила застосування молочної кислоти: - Обов'язкове використання УФ-фільтрів в косметиці, не рекомендується застосовувати АНА в період активного сонця, тому що молоді клітини більш чутливі до ультрафіолету, зростає ризик пігментації; - Переважно вводити в рецептуру компоненти, що знижують синтез меланіну, зокрема арбутин; - Оптимальним значенням з точки зору переносимості та ефективності вважається рН 3-3,5, в нейтральному середовищі (рН 7) здатність АНА стимулювати оновлення клітин шкіри практично пропадає; - Для щоденного домашнього догляду рекомендується використовувати засоби з кислотністю вище 3,5 і не концентрацією не більше 10%; - Перевіряти препарати на переносимість на невеликій ділянці; - Не завдавати АНА на область навколо очей і губ, де особливо тонка шкіра, з обережністю застосовувати при чутливій шкірі; - Рекомендується вводити в рецептуру антиоксиданти, а також заспокійливі шкіру компоненти; - Вводять молочну кислоту в кінці приготування косметичного засобу; - Як кислота не сумісна з ксантаном (руйнує його структуру).
Застосування: - Шампуні - Креми, лосьйони, тоніки - Пілінг-маски
Дозування для кремів, тоніків: 0,1-0,5% Дозування для домашніх пілінгів: максимум 4% Виробник - Нідерланди.
|